برای نگهداری هرچه بهتر توتون باید چه کاری انجام دهیم؟

برای نگهداری از توتون باید چه کاری انجام دهیم؟

برای نگهداری از توتون باید چه کاری انجام دهیم؟

 

با توجه به اینکه مصرف توتون زیاد است کسانی که از توتون استفاده میکنند باید همواره راه و روش‌های نگهداری از توتون را بدانند و به بهترین شکل ممکن از توتون خود نگهداری کنند که خشک یا مرطوب نشود.
با توجه به اینکه کشور ایران دارای آب و هوای مختلف است شرایط نگهداری از توتون در قسمت های مختلف هم متفاوت می‌باشد.
در تمام مناطق ایران به غیر از شمال ایران و قسمت های سردسیر، اگر از توتون مراقبت نشود بعد از چند روز توتون خشک خواهد شد. ابتدا مناطقی را بررسی می‌کنیم که در آن توتون خشک می‌شود.

 

برای جلوگیری از خشک شدن توتون چه کاری باید انجام دهیم؟

 

یکی از اصلی ترین مشکلات کسی که از توتون استفاده می کند این است که توتونش خشک می‌شود. خشک شدن توتون با خود مشکلاتی به همراه داره که خدمتتان عرض می‌کنیم.
١.تغییر طعم و بوی توتون
یکی از مشکلاتی که توتون بعد از خشک شدن بر سرش می آید تغییر طعم و بوی آن است که طعمش بد و خشن میشه به نحوی که گلو و سینه شخص استفاده کننده را اذیت میکند و از عطر و بوی توتون هم کاسته خواهد شد.
٢. افزایش ضایعات توتون و هدر رفتن آن
مشکل بعدی که به سراغ توتون می‌آید اینست که توتون در اثر خشک شدن خورد می‌شود و درصد زیادی از آن به گرد تبدیل شده و قابل استفاده نیست. خورد شدن توتون باعث هدر رفتن مقداری زیادی از توتون می‌شود.
٣. سخت شدن پیچیدن سیگار
هنگامی که توتون خشک شود پیچیدن و تبدیل آن به سیگار زیادی سخت شده و میشه گفت ناممکن می‌شود. با دستگاه سیگار پرکن به هیچ عنوان نمیتوان توتون خشک را داخل سیگار ریخت. با توجه به این موارد نگهداری از توتون بسیار حائز اهمیت است و در نگهداری از توتون باید دقت کنید.

در این مقاله ما به شما یاد می دهیم که چه جوری از خشک شدن توتون جلوگیری کرده و همواره توتونی مرطوب و تازه را در اختیار داشته باشید تا از آن استفاده کنید.

در مرحله اول باید خدمت شما دوستان گرامی عرض کنیم رطوبت توتون به هنگام استفاده کردن باید حدود ۸ تا ۱۲ درصد باشد ولی آیا چه جوری بفهمیم که  توتون ما این میزان رطوبت را دارا میباشد؟
باید خدمتتان عرض کنیم که فهمیدن میزان دقیق رطوبت باید با رطوبت سنج اندازه گیری شود ولی نیازی نیست شما هزینه های اضافی را بپردازید که رطوبت سنج بگیرید چون بعد از مدتی استفاده از توتون میزان رطوبت لازم را با دست هم می توانید بفهمید.

 بعد  از این که توتون را از فروشگاه تهیه فرمودید دقت کنید که باید حتما در کیسه سر بسته باشد و هوا داخل آن نفوذ نکند دلیل اصلی خشک شدن توتون جریان و نفوذ هواست اگر مانع از نفوذ هوا به داخل کیسه شوید می توانید از خشک شدن توتون نیز جلوگیری کنید.

 

-اگر بخواهیم مانع از نفوذ هوا به داخل کیسه شویم پس چه جوری مقدار توتون لازم را هر بار از کیسه خارج کنیم؟

باید به عرض شما دوستان برسانیم بعد از این که مقدار توتون لازم را از کیسه خارج کردید بلافاصله بعد از این کار هوای داخل کیسه را خالی کرده و درب را ببندید که از ورود هوا جلوگیری شود.

حالا اگر شخصی مصرف و استفاده اش از توتون خیلی کم باشد ولی با این حال بازم توتون داخل کیسه بعد از مدتی خشک شد چی؟

در این مورد ما به شما توصیه می کنیم که اگر مصرفتان خیلی پایین است بهتر است توتون را همانطور که در کیسه قرار دارد و محکم بسته شده در یخچال قرار داده تا مانع از دست دادن رطوبت توتون شوید.

 اگر توتون در داخل یخچال بو بگیرد چی؟  آیا بوی محصولات و مواد داخل یخچال را نمی گیرد؟

 شما دوستان باید دقت کنید کیسه توتون را به هیچ عنوان پهلو یا همراه با محصولات غذایی در یکجا قرار ندهید البته بهتر است برای اینکه اطمینان حاصل شود از این که بود نمی گیرد توتون را در دو کیسه قرار دهید و درب آن را محکم ببندید اینجوری توتون داخل کیسه بو نمی‌گیرد و هماوره مرطوب و تازه هم می‌ماند.

 

 

برای جلوگیری از مرطوب شدن توتون باید چه کاری انجام دهیم؟

 

اکنون در مورد افرادی صحبت می‌کنیم که در شمال ایران زندگی می‌کنند و توتون آنها نه تنها خشک نمی‌شود بلکه به علت رطوبت زیاد قابل استفاده نیست و هنگام روشن کردن پک نمیدهد و نمی‌سوزد.
این افراد بعد از این که توتون را در کیسه های پلاستیکی خریداری کردند لازم نیست از نفوذ هوا جلوگیری کنند بلکه بهتر است که توتون در هوای آزاد بماند. اگر رطوبت بیش از حد زیاد است که وقتی توتون را در هوای آزاد نگهداری می‌کنید و رطوبت آن باز هم بیش از حد زیاد است تنها روشی که برای شما پیشنهاد می‌شود این است که مقداری از توتون را که میخواهید استفاده کنید جدا کرده و به آن حرارت غیر مستقیم بدهید تا رطوبت خود را از دست دهد و بعد با خیال راحت از آن استفاده کنید.

اگر با وجود همەی این کارها باز توتون شما خشک شد و نتوانستید از خشک شدن آن جلوگیری کنید برای کسب اطلاعات در مورد نحوه مرطوب کردن صحیح توتون به این مقاله مراجعه کنید.

روش های کاربردی برای مرطوب کردن توتون کدام ها هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خريد بالاى ١٠٠ تومان ارسال رايگان رد کردن