٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون

٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
اگر اهل پیپ یا سیگار دست پیچ باشید قطعا تاکنون برای‌تان پیش آمده است که با توتون کهنه مواجه بشوید. اغلب اوقات این اتفاق زمانی می‌افتد که توتون را از فروشگاه‌هایی خریداری می‌کنید که محصولشان بسته بندی مناسبی نداشته و یا مدتی طولانی در قفسه فروشگاه مانده و خشک و کهنه می‌شود. برخی از افرادی هم هستند که به واقع توتون خشک‌تر را بیش‌تر دوست دارند. در اینجا نکاتی ارائه شده است که به شما در مرطوب کردن توتون کمک می‌کند.
 1. رطوبت دهی را با استفاده از گرمای قابلمە انجام دهید:
  از قابلمەهایی که سبد فلزی دارند استفاده کنید، به مقدار کافی آب جوش اضافه کنید، اما باید مراقب باشید که آب جوش با سبد تماسی نداشته باشد. چرا که توتون را از بین خواهد برد. توتون را داخل سبد بریزید، در قوری را ببندید و اجازه دهید ٣٠ دقیقه به همان حالت باقی بماند. توتون را چک کنید تا متوجه شوید به اندازه کافی مرطوب شده است یا نه، اگر رطوبت توتون مطلوب نبود، بگذارید زمان بیشتری را در قوری بماند. دقت کنید که بیش از اندازه مرطوب نشود چراکه رطوبت زیاد توتون را خراب میکند.
  ٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
 2. با یک اتوی بخار رطوبت ‌دهی را انجام دهید:
  یک اتوی بخار را با بالاترین درجه ممکن روشن کرده و اجازه دهید تا خوب گرم شود. برروی یک سطح مقاوم به گرما یک روزنامه پهن کرده و توتون را بروی آن پخش کنید. با استفاده از یک اسپری مقدار کمی آب برروی توتون بپاشید. اتو را بالای توتون گرفته و به مدت ١٠ ثانیه بخاردهی کنید. مراقب باشید که اتو با توتون تماس نداشته باشد.
  ٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
 3. یک محفظه شیشه‌ای وکیوم را گرمادهی کنید:
  توتون را در یک ظرف سالادخوری استیل تمیز بریزید. توتون را با استفاده از اسپری مرطوب کنید. با استفاده از یک قاشق توتون را هم بزنید. توتون را داخل یک ظرف شیشه‌ای درب وکیوم ریخته و درب آن را محکم ببندید. ظرف شیشه‌ای را داخل فر قرار داده و بگذارید با دمای ۲۰۰ درجه فارنهایت به مدت ۲۰ دقیقه باقی بماند. اجازه دهید ده دقیقه دیگر هم در فر خاموش باقی بماند. سپس ظرف را از فر خارج کرده و آن را در جایی خشک و خنک قرار داده تا یک شب تا صبح خنک شود. تا صبح روز بعد درب ظرف را باز نکنید. مطمئن شوید که درب ظرف بخوبی بسته شده است.

 4. رطوبت ‌دهی را با پوست پرتقال انجام دهید:
  توتون را داخل یک بسته پلاستیکی و یا یک ظرف در دار بریزید. یک چهارم پوست یک پرتقال را به ظرف اضافه کنید. محتویات بسته را خوب مهروموم کرده و اجازه دهید تا صبح بماند. صبح روز بعد پوست پرتقال خشک شده و توتون مرطوب است.
  ٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
 5. از سیب‌ زمینی استفاده کنید:
  تمام توتون‌ها را در یک بسته پلاستیکی بریزید. مقدار کمی سیب‌زمینی خام به آن اضافه کنید. بسته را محکم ببندید. هر ساعت بسته را باز نموده و توتون را بررسی کنید، چرا که در این روش سرعت رطوبت ‌دهی بسیار بالاست.
  ٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
 6. از نان استفاده کنید:
  تمام توتون ها را داخل یک بسته پلاستیکی ریخته و قطعه‌ای نان به آن بیافزایید. بسته را محکم ببندید و هر چند ساعت یکبار به آن سر بزنید. اگر توتون از شب تا صبح در بسته‌بندی باقی بماند، بسیار مرطوب خواهد شد.
  ٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
 7. از بسته‌های زیپ‌دار وکیوم استفاده کنید:
  نیمی از توتون را برروی یک حوله کاغذی بریزید. با استفاده از یک اسپری توتون را مرطوب نموده و با انگشتان خود آن را هم بزنید. این کار را تا جایی تکرار کنید که تمام توتون‌ها تا حدی مرطوب شده باشند. توتون مرطوب شده را همراه با نیمه‌ی توتون خشک درون بسته وکیوم ریخته و حسابی تکان دهید. نیم ساعت و یا کمی بیشتر صبر کنید تا تمام محتویات بسته رطوبت یکنواختی داشته باشد.
  ٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
 8. توتون‌ها را با یک پارچه بپوشانید:
  توتون‌ها را داخل یک ظرف دهانه گشاد ریخته و سپس دهانه ظرف را با یک پارچه و یا حوله مرطوب (و نه خیس) بپوشانید. نباید پارچه با توتون تماسی داشته باشد. برای اطمینان بیشتر دور ظرف را با کش ببندید. هرچند ساعت یکبار توتون را چک کنید. در این روش احتمال اینکه تمام توتون‌ها به صورت یکدست مرطوب شوند کمتر است.
  ٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
 9. با یک اسفنج رطوبت‌دهی را انجام دهید:
  یک اسفنج نو و تمیز تهیه نموده و یک گوشه کوچک آن را جدا نمایید. برای مرطوب کردن تکه اسفنجی که جدا کردید، از آب استفاده کنید. آب اضافی را گرفته و مطمئن شوید که اسفنج چکه نمی‌کند. اسفنج مرطوب را در یک ظرف وکیوم ریخته و توتون را نیز در آن قرار دهید. اسفنج مرطوب به عنوان عامل مرطوب‌کننده توتون عمل می‌کند.
  ٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون
 در پایان باید متذکر شویم که توتون را به هیچ عنوان زیاد مرطوب نکنید چون در مرحله اول هنگام پک زدن نمیسوزه و کام گیری از آن بسیار سخت خواهد شد در مرحله دوم طعم آن دچار تغییر و تحول شده و طعم خوبی که در ابتدا داشت را از دست خواهد داد.
 

4 دیدگاه برای “٩ روش کاربردی برای مرطوب کردن توتون

 1. www.mojtabakazemi936 گفته:

  مطلب بسیار مفید و کاربردی بود.اگر امکان دارد در خصوص طعم دار کردن توتون،و همچنین لایت کردن توتون هم مطالبی درج کنید ممنون میشم

 2. اشتراک‌ها: نگهداری از توتون و کارهایی که بهتر است انـجام دهیم؟ فروشگاه تنباکو

  • مدیر سایت گفته:

   سلام نمیشە جلوی خشک کردن سیگار رو توی پالت‌های كاغذی گرفت، مگر اینکه داخل کیسەهای کوچیک پلاستیکی گذاشتە شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خريد بالاى ١٠٠ تومان ارسال رايگان رد کردن