چگونه با دست سیگار بپیچیم؟

پیچیدن سیگار با دست و آموزش کامل آن

پیچیدن سیگار با دست یکی از قدیمی ترین روش های درست کردن سیگار بوده و امروزه هم بسیاری از افراد سیگاری از این روش برای پیچیدن سیگار خود استفاده می‌کنند. البته در ایران استفاده کنندگان از این روش بیشتر افراد مسن هستند و جوانترها بیشتر ترجیح میدن که از سیگارپیچ استفاده کنند تا اینکه با دست سیگار خود را بسازند.
سیگار پیچیده شده با دست لذت و طعمی داره که نمیتوان طعم آن را با سیگاری که با دستگاه های موجود ساخته می‌شود مقایسه کرد. سیگار پیچیدن با دست یک سری فنون و روش هایی داره که اگر به درستی عملی و رعایت بشه سیگاری عالی ساخته خواهد شد.
  ١. تهیه وسایل لازم برای پیچیدن سیگار:
برای پیچیدن سیگار یه سری وسایل لازمه که حتما باید تهیه بشه از جمله مهمترین آنها کاغذ برای پیچیدن، توتون و فیلتر هست. البته بعضی از افراد هستند از فیلتر استفاده نمی‌کنند که این کار اصلا توصیه نمی‌شود.
دقت کنید که اگر برای پیچیدن از فیلتر استفاده نکنید بعدا برای استفاده از سیگار حتما به چوب سیگار نیاز خواهید داشت.

چگونه با دست سیگار بپیچیم؟

 

  ٢.میزان توتون قابل استفاده:
در این مرحله شما باید کمی توتون بردارید که این مقدار باید بین  ۰/۵ gr تا ۱ gr باشد البته این مقدار توتون لزومی نداره که دقیق باشه و بستگی به نحوه پیچیدن اشخاص مختلف داره که سیگار باریک در بیاد یا با قطر بیشتر چون هر چقدر توتون کمتری ریخته شود سیگار باریکتر خواهد شد.

چگونه با دست سیگار بپیچیم؟

 

 

  ٣. ریختن و جاگذاری توتون بر روی کاغذ:
کاغذ را به حالت استوانه ای شکل دهید و توتون را در داخل آن بریزید اگر تصمیم دارید که در سیگارتون از فیلتر استفاده کنید آن را هم در اول کاغذ جاگذاری نمایید.
نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر کاغذی که از آن استفاده میکنید چسبی است قسمت چسبی را رو به خود قرار دهید.

 

چگونه با دست سیگار بپیچیم؟

  ٤.فرم دهی به توتون در داخل کاغذ:
بعد از این که توتون و فیلتر را در داخل کاغذ ریختید با دو انگشت بزرگ خود سیگار را در دست گرفته و همان طوری که در شکل مشاهده می‌فرمایید آن را فشار دهید دقت کنید که نباید فشار وارده خیلی زیاد باشد.
حتما از همه انگشتانتان برای این کار استفاده کنید تا فشار به تمام سطح سیگار وارد شود در غیر اینصورت سیگارتان یک دست و راست نخواهد شد.

چگونه با دست سیگار بپیچیم؟

 

  ٥.محکم کردن سیگار:
همیشه انگشتان خود را بر روی فیلتر نگه دارید تا اطمینان حاصل شود که کاغذ دقیقا در اطراف فرم فیلترها قرار گرفته است و هیچ فضای خالی مابین فیلتر و کاغذ باقی نمانده است. دقت کنید که به اندازی کافی با انگشتان خود کاغذ و توتون را فشار دهید.

آموزش کامل پیچیدن سیگار با دست

 

  ٦.تا کردن کاغذ سیگار:
اطمینان حاصل کنید که کاغذ به طور کامل در اطراف توتون تا شده است در غیر اینصورت سیگارتان یک دست نخواهد شد و همینم باعث میشه که خوب نسوزد.

آموزش کامل پیچیدن سیگار با دست

 

  ٧.خیس کردن لبه کاغذ و پیچیدن:
در این مرحله حدود نیم سانتی متر از کاغذ را خیس کرده و بر روی قسمت تا شده قرار می‌دهیم تا سیگار باز نشود. در کاغذ های چسبی نظیر ocb  و gizeh این کار راحت تر است و سیگار بعد از اینکه همدیگرو گرفت دیگه باز نخواهد شد. اکنون سیگار دست پیچ آماده است.

آموزش کامل پیچیدن سیگار با دست

 

اکنون سیگار دست پیچ آماده است.

آموزش کامل پیچیدن سیگار با دست

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خريد بالاى ١٠٠ تومان ارسال رايگان رد کردن